SINAVLAR  
 
 
 
Hizmetlerimiz
Genel İngilizce
Akademik İngilizce
TOEFL Programı
TOEIC Programı
Almanca Eğitimi
Fransızca Eğitimi
Rehberlik
Soru Bankası
 
Çadem Kursu Facebook Sayfası
 
 
 
IELTS –International English Language Testing System
Bu sınav İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada üniversitelerine girmek için alınan bir sınavdır. Bazı ABD kurumları tarafından da kabul görür. Sınav dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşur. Dinleme ve konuşma sınavları herkes için aynıdır.  Okuma ve yazma bölümleri ise IELTS’ye giriş amacına göre değişir. Akademik okuma ve yazma bölümleri üniversiteye girmek isteyen veya yüksek lisans düşünen öğrenciler için
uygundur. Genel Eğitim Okuma ve Yazma bölümleri ise İngilizce’nin ana dil olduğu bir ülkede liseye girmek veya iş eğitim proğramlarına katılmak isteyenler içindir.  Bu bölüm, bu ülkelere göç etmeyi düşünenler için de geçerlidir.

TOEFL - Test of English as a Foreign Language
Çoğunlukla ABD veya Kanada’daki yüksek okul veya üniversitelerde okumayı düşünenlerin katıldıkları bir sınavdır. Bu sınava, ülkelerindeki öğrenimleri İngilizce olan kişiler de girerler. Ayrıca pek çok burs proğramları, devlet kurumları ve lisans/sertifika vermeye yetkili kurumlar da bu sınavı adayların İngilizce’lerini değerlendirmek
için kullanırlar. Özellikle devlet kurumlarında “Dil Primi” almak, yurtdışı lisansüstü ya da hazırlık sınavlarından muaf olmak, isteyenler de bu sınava girebilirler.

KPDS – Kamu Personeli Dil Sınavı
Yılda iki kez, Kasım ve Mayıs ayları başlarında yapılır. Bu sınava katılmak için dört yıllık bir fakülte veya yüksek okulu bitirmiş veya üçüncü veya son sınıfında olmak gereklidir. İstenen dereceler çeşitli devlet kurumlarına göre değişmektedir. Yabancı dil primi almak isteyen devlet memurları da bu sınava girmek zorundadırlar.

ÜDS – Üniversiteler arası Dil Sınavı
Yüksek lisans, doktora veya daha üstü akademik çalışmalar yağmak isteyenlerin girdikleri bir sınav. Aralık ve Mart aylarında yapılır. Format olarak KPDS ile aynıdır. Sosyal, Fen ve Sağlık Bilimleri olmak üzere üç ayrı dalda yapılır.

TUS – Tıpta uzmanlık sınavı

DİĞER SINAVLAR

FCE - Cambridge First Certificate in English

CAE -Cambridge Certificate in Advanced English

CPE - Cambridge Certificate of Proficiency

CELS - Cambridge Certificates in English Language Skills

GMAT - İşletme veya yönetim konularında yüksek lisans çalışması –MBA- yapmak isteyenlere yönelik sayısal, sözel ve  kompozisyon yeteneklerinin ölçümü.

GRE
General - İşletme dışındaki konularda yüksek lisans, doktora vb. çalışmalar yapmak isteyenlere yönelik sayısal, sözel ve analitik yeteneklerin ölçümü.

Copyright © 2010 | ÇADEM Dil Kursu
AnasayfaKurumsalEğitim Programları Hizmetlerimizİletişim Site Haritası