NE ZAMAN İNGİLİZCE  
 
 
 
Hizmetlerimiz
Genel İngilizce
Akademik İngilizce
TOEFL Programı
TOEIC Programı
Almanca Eğitimi
Fransızca Eğitimi
Rehberlik
Soru Bankası
 
Çadem Kursu Facebook Sayfası
 
 
 

Ne Zaman Bir İngilizce Kursuna Kayıt Yaptırmalısınız?
Yabancı bir dil ve özellikle İngilizce bilmek günümüzde çok önemlidir. Ufkunuzu Edirne’nin ötesine taşımak, İNGİLİZCEihtiyaç duyduğunuzda herhangi bir Türk veya yabancı üniversitenin kütüphanesini evinize getirmek ve yararlanmak istiyorsanız İngilizce bilmelisiniz. İnternet dünya’yı emrinize hazır etmektedir.

Bir dil öğrenmek ciddi bir iştir. Bu nedenle bir karara varmadan önce zaman, sosyal sorumluluklar, iş yoğunluğu koşullarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Karar verip kursa başladıktan sonra, dil öğrenmenin gereklerini yerine getirmelisiniz. Gerekenleri yapmazsanız, dil öğrenmeniz uzar, kurstan kursa taşınırsınız ve sonunda psikolojik olarak yabancı dilden soğumaya başlar, tepki gösterirsiniz. Unutmayın, kursa katılmaya karar vermeniz, kurs aylarını bu işe vereceğiniz, sosyal yaşamınızı, yaşamınızın diğer yönlerini kursa göre ayarlamanız anlamına gelecektir. Özverili davranmadan bir dili asla öğrenemezsiniz.

Kurslara başladıktan sonra neler yapmalısınız?
Düzenli çalışın. Her gün mutlak çalışın. Bu çalışmalarınız saatler boyu değil, kısa –örneğin bir saat- fakat verimli  ve her gün olmalıdır. En iyi ne şekilde verim alabiliyorsanız, çalışma sisteminizi ona göre kurun. Birkaç gün çalışmayıp, daha sonraki bir gün üç, dört saat sürekli çalışmak gibi bir yanlışa düşmeyin.  Her gün sonunda ve özellikle yatmadan önce, o gün öğrendiklerinizi aklınızdan geçirin. Bilimsel araştırmalara göre insan beyni en taze bilgiyi uyurken de çalışmaya devam etmektedir.

Ödevlerinizi biriktirmeden mutlak yapın. Ödevler bir angarya değil, edinilen bilgileri pekiştirmek amaçlıdırlar. Ödev yapımı sırasında takıldığınız noktalar üzerinde fazla zaman harcamayın. Not alıp öğretmeninize sorun. Ödevinizi yaklaşık her gün aynı saatte ve yerde yapmaya çalışın. Bu bilinçaltınızı şartlandırarak size yardımcı olacaktır.

Ders sırasında anlamadıklarınızı, evde çalışırken takıldığınız noktaları hemen ve mutlak kendi öğretmeninize veya kurumdaki bir başka öğretmene sorun. Sürekli öğrenme problemi ile karşılaşıyorsanız, öğretmeninize danışın. Bu arada English CLUB.net de sorularınıza yanıt verebilir. Sınıf dışı etüt, kulüp çalışmalarına katılmayı ihmal etmeyin.

Öğretmeninizin belirttiği günden itibaren ödünç kitap, kaset hizmetimizden yararlanın ve okumayı bir alışkanlık haline getirin ve öğretmeninize danışarak aşamaları yükseltin. Çok büyük yarar sağlayacaksınız.

Konuşma kursunda iseniz evde kendi kendinize konuşun, bu hem pratiğinizin gelişmesini, hem dilbilgisi  tekrarını sağlayacaktır. Sınıfta yapılan konuşma pratiğini arttırıcı uygulamaları evde de gerçekleştirmeye çalışın. Her gün veya gün aşırı on, on beş dakika kaset dinleyin. Ancak bu süreyi aşmayın bıkkınlık yaratabilir.

İngilizce’yi günlük yaşamınıza katın -sınıf arkadaşlarınızla İngilizce konuşma çabasına girin, İnternet’e girin, yabancı arkadaşlar edinin ve email, mektup yoluyla iletişim kurun. İngilizce haberleri dinleyin. Burada size bir önerimiz, dinleyeceğiniz haberin mümkünse önce Türkçe’sini dinleyip genel bir bilgi edinin. Daha çok yarar sağladığınızı göreceksiniz.

Sürekli ve çok çalışma alışkanlığında olanlar bu alışkanlıkları dışına çıkmalı, İngilizce dışındaki sosyal, kültürel konulara el atmalı, hobilerine zaman ayırmalı.
Herhangi bir sınava girecekseniz, kendi başınıza test çözerken öğretmeninizin izlediği yoldan kesinlikle ayrılmayın, onun önerdikleri dışında kaynaklara başvurmayın, kurs dışı kişilerden yardım istemeyin. Öğretmenler bu konularda da size yardıma hazırdırlar. Sınav etütlerine, deneme sınav ve analizlerine mutlaka katılın. Sınavlarda başarılı olmak bir çok noktaya bağlıdır. Öğretmeninizin bu konularda söylediklerini unutmayın.

 

Copyright © 2010 | ÇADEM Dil Kursu
AnasayfaKurumsalEğitim Programları Hizmetlerimizİletişim Site Haritası