GMAT, GRE, SAT KURSLARI  
 
 
 
Hizmetlerimiz
Genel İngilizce
Akademik İngilizce
TOEFL Programı
TOEIC Programı
Almanca Eğitimi
Fransızca Eğitimi
Rehberlik
Soru Bankası
 
Çadem Kursu Facebook Sayfası
 
 
 
GMAT
Yurtdışında iyi bir üniversitede MBA (İşletme Masteri) yapmak isteyenlerin Graduate Management Admission Test (GMAT) dil kursusınavından mutlaka yeterli bir not alması gerekir. Yurtdışında pek çok üniversite veya kolej MBA eğitimi vermektedir. Ancak, bunların hepsi GMAT sonucu istemeyebilir. İsteyenler ise genelde başvurunun çok olduğu ve bu nedenle iyi öğrencileri programına kabul etmek isteyen okullardır. GMAT sınavında en az 200 en çok 800 not alınır. En iyi üniversitelere girebilmek için genelde 600 ve üzeri bir sonuç almanız gerekir. GMAT sınavları hakkında detaylı bilgi GMAT’ın resmi sitesinden elde edilebilir.

http://www.gmat.org

GRE
Yurtdışında özellikle Amerika’da MBA haricinde, MA ve MSc gibi akademik ağırlıklı master yapmak isteyenlerin girmesi gereken bir sınav olan GRE, özellikle mühendislik, eğitim, sosyal bilimler ve tabii bilimler üzerine iyi bir üniversitede master yapmak isteyenler için zorunludur. GRE sınav sistemi 2007 Eylül ayından itibaren köklü bir değişiklik yaşamaktadır. Puanlama sistemi 130-170 arası yapılacaktır. Öğrenci iyi bir üniversite için en az 150 ve üzeri sonuç alması gerekir. Sınav sözel ve sayısal olmak üzere iki farklı kategoride yapılmaktadır. Öğrenci master yapmak istediği alana göre test bölümlerini seçebilmektedir.

Sınav hakkında detaylı bilgi ve kayıt için lütfen www.kaptest.com veya www.ets.org/gre. Adresini ziyaret ediniz.

GRE sınavlarında başarılı bir not elde etmek için aynen TOEFL ve GMAT kurslarında olduğu gibi yurtdışında bir hazırlık kursu yapılması tavsiye edilir. GRE hazırlık kursları genelde 12 hafta devam eder. En iyi hazırlık kursu merkezi Amerika ve Kanada’da bulunan Kaplan okullarıdır. Boston’da eğitim verne Olin Center’de GRE hazırlıkta başarılı bir okuldur. GRE sınavlarında başarılı olan öğrencilerin master başvurularında KAPLAN ve OLIN Language Center yardımcı olur. GRE sınavlarına hazırlanan öğrenciler hazırlık kursu esnasında master başvurularını Amerika veya Kanada Üniversitelerine okuldaki danışmanlarıyla birlikte yapabilirler. GRE Hazırlık kursu ücretleri normal dil kursu ücretlerine oranla ekonomiktir. Bu nedenle Amerika veya Kanada’da master düşünen öğrencilerin daha iyi bir netice alabilmesi için mutlaka Amerika veya Kanada’da GRE hazırlık kursuna katılması tavsiye edilir.

SAT
Amerika’nın iyi üniversitelerine girmek için mutlaka SAT sınavından 600 ve üzeri bir puan almak gerekir. The College Board SAT sınavları SAT 1 – Reasoning Test ve SAT II ; Subject Test olarak iki aşamalı yapılır. SAT I testi 3 saat sürer ve çoktan seçmeli bir testtir. Öğrencinin sözel ve sayısal yeteneğini ölçer. SAT II Subject Testi ise 1 saatlik bir testtir. Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Bu testin amacı belirli bir alanda öğrencinin bilgi yeteneğini ölçer. Pek çok Amerikan Üniversitesi SAT testlerinin en az birisini hatta çok iyi üniversiteler her ikisini de ister. SAT sınavında alınabilecek minimum ve maksimum puan; 200-800. Ortalama bir SAT sonuçu 500 civarındadır. Ancak iyi bir üniversitye girebilmek için 600-700 arası bir sonuç gerekebilir.

Sınav hakkında detaylı bilgi ve online kayıt içi http://www.collegeboard.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de SAT Sınavları yılda bir kaç defa düzenlenir. SAT Sınavları için kayıtlar “online” yapılabilir ve kayıtlarını dopru bir şekilde yapan öğrenciler, yılın belirli dönemlerinde İstanbul’da Robert Kolejinde, Ankara’da Turkish-American Assocation’da, İzmir’de “The American Colegiate’de” veya Tarsus American School’da SAT Sınavlarına girebilirler.

SAT sınavları özellikle iyi bir Amerikan Üniversitesinde eğitim yapmak isteyenlere önerilir. SAT Sınavlarına en iyi şekilde Amerika’da hazırlanılır. Bu nedenle iyi bir Amerikan Üniversitesine girmek isteyen öğrencilere Amerika’daki SAT hazırlık kursları önerilir.

 

Copyright © 2010 | ÇADEM Dil Kursu
AnasayfaKurumsalEğitim Programları Hizmetlerimizİletişim Site Haritası