FCE, CAE, CPE KURSLARI  
 
 
 
Hizmetlerimiz
Genel İngilizce
Akademik İngilizce
TOEFL Programı
TOEIC Programı
Almanca Eğitimi
Fransızca Eğitimi
Rehberlik
Soru Bankası
 
Çadem Kursu Facebook Sayfası
 
 
 
FCE (First Certificate in English)
Cambridge Üniversitesi'nin düzenlediği ingilizce Orta Üzeri seviyesini belgeleyen bir sınavdır. ingiltere'deki çoğu dil kursuüniversitelerde programlara kabul için yeterlidir. Sınav okuma, yazma, dilbilgisi, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Bu sınav yurt dışında çalışmak ve kariyer sahibi olmak isteyenler için de önemli bir avantaj sağlamaktadır. FCE sınavının geçerlilik süre sınırı yoktur. Tıpkı bir diploma gibi ömür boyu kullanılabilir. Bu sınava gireceklerin en az upperintermediate düzeyinde İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Avrupa dil pasaportu düzeyi B2' ye karşılık gelir.

CAE (Certificate in Advanced English)
Uluslararası alanda birçok üniversite, şirket ve devlet kurumu tarafından kabul gören bir sertifikadır. İleri düzeyde İngilizce seviyesine sahip olduğunuzu gösterir. Avrupa dil pasaportu düzeyi C1' e karşılık gelir. Sınav okuma, yazma, dilbilgisi, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Bu düzeyde İngilizce konuşanlar üniversitelerde her türlü akademik dersleri takip edebilir. İş yaşamında profesyonel düzeyde iletişim kurabilir.

CPE (Certificate of Proficiency in English)
CPE Cambridge ESOL un uygulamış olduğu en ileri düzey İngilizce sınavıdır. CPE sınavının geçerlilik süre sının yoktur. Tıpkı bir diploma gibi ömür boyu kullanılabilir. Avrupa dil pasaportu düzeyi C2' ye karşılık gelir. Sınav okuma, yazma, dilbilgisi, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Dünya çapında sayısız üniversite, şirket ve devlet kurumunca ileri düzey İngilizce bilgisinin kanıtı olarak kabul görür. Bu sertifikayı alanlar güvenle iş dünyasındaki toplantılara, konferanslara ve akademik öğretilere katılabilirler.

BEC (Business English Certificates)
Uluslararası geçerliliği olan, dünyaca tanınmış pek çok şirket tarafından yeterli İş Ingilizcesi bilgisine sahip olduğunuzun kanıtı olarak kabul görür. Çalıştığı organizasyonda kariyer yapmak isteyenler için vazgeçilmez bir sertifikadır. Bu sınavda üç düzey vardır: BEC 1 alt orta (Preliminary), BEC 2 (Vantage) üst orta, BEC 3 (Higher) ileri.


BULATS (Business Language Testing Service)
Cambridge üniversitesi tarafından 30 dan fazla ülkede yapılmaktadır. BEC sınavında olduğu gibi işe alımlarda pek çok organizasyon tarafından İş Ingilizcesi konusunda yeterlilik kanıtıdır. BULATS ayrıca mevcut çalışanların da İş Ingilizcesi seviyesinin tespitinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Copyright © 2010 | ÇADEM Dil Kursu
AnasayfaKurumsalEğitim Programları Hizmetlerimizİletişim Site Haritası