CALLAN METHODU  
 
 
 
Hizmetlerimiz
Genel İngilizce
Akademik İngilizce
TOEFL Programı
TOEIC Programı
Almanca Eğitimi
Fransızca Eğitimi
Rehberlik
Soru Bankası
 
Çadem Kursu Facebook Sayfası
 
 
 
callan metoduİngilizceyi en kısa ve en hızlı bir biçimde öğretmeyi amaçlayan Callan Yöntemi bugüne kadar bilinen tüm öğretim methodları içerisinde dil eğitimine yeni bir boyut getirerek normal zamanın çeyreğinde İngilizce öğretmeyi başarmış durumdadır.

Hiç ev ödevi gerektirmez, uygulanışı kolay, ilginç ve zevklidir.Her yaştaki öğrenciye,her öğrenim amacına uygundur.Kara tahta,yardımcı kitaplar gibi hiçbir ekipman gerektirmez.

Callan'ın En Yavaş Öğrencisi Diğer Dil Okullarındaki en hızlı öğrenciden daha hızlıdır.

Metod Nasıl Sonuç Alır
Callan Method 'un nasıl böyle şaşırtıcı ve etkileyici sonuçlar aldığı merak edilmektedir.Metodun öğrencileri ders esnasında diğer öğrenme tekniklerinin sağlayacağından dört kez daha fazla dinler ve konuşur. Dil öğrenmek akademik bir olay değildir.Bu yüzden kişi ne kadar fazla pratik yaparsa o kadar hızlı öğrenmiş olur .
Diğer öğrenim teknikleriyle  konuşmanın çoğu öğretmen tarafından yapılır.Zamanın çoğu ise öğretmen tahtaya yazı yazarken veya öğrenci not tutarken geçer. Callan Method ile öğrenci tüm ders boyunca ve diğer metodlardan dört misli daha fazla konuşur..Çünkü derste telaffuzları ve anlamları verilen kelimelerin içinde kullanıldığı , öğretmen tarafından sorulan sorulara öğrenci cevap vermek zorundadır.
Bir dili öğrenmenin en zor olarak nitelendirileni konuşma kısmıdır. Callan Method ile öğrenci sadece dinlemekle kalmaz konuşmaya da mecbur tutulur. Çünkü ders boyunca öğretmenin sorularına maruz kalır. Bu yolla konuşmada çektiği zorluğun üstesinden gelerek kendine olan güvenini kurs dışında da gösterir.

Öğrenci Öğrenmeye Mecbur Edilir
Öğrenci tüm ders boyunca dersi dinlemeye ve sorulara cevap vermeye mecburdur. Böylelikle istese de istemese de öğrenmeye mecbur bırakılır. Zaten Callan Method ile sadece sınıfta oturup , öğrenmemek imkansızdır. Diğer sistemlerde ise , öğrenciler saatlerce sınıfta oturur , üstelik fazla bir şey öğrenemezler. Sonuçta en basit bir cümleyi bile kurarken zorluk çekerler.

En Hızlı Seviyede Konuşma

Callan method'un maximum konuşma hızını kazandırması yine maximum derecede  sağlanan konsantrasyondan kaynaklanır.
Şimdi dakikada kullanılan kelime sayılarını görelim :

Öğretmenin Callan Method'ta kullandığı kelime sayısı         : 200-240   adet/dk
Klasik sistemlerde öğretmenin kullandiği kelime sayısı   : 100-120   adet/dk
Normal bir konuşmada kullanılan kelime sayısı  : 140-160   adet/dk
Bir dili öğrenmek kelimeleri bir araya doğru bir şekilde getirmeyi gerektirmektedir.
Bir çok insan bir dili bilir ancak gerçek anlamda konuşamaz.

Konuşmak İçin Eşit Zaman  
Metodun diğer bir özelliği ise sınıftaki tüm öğrencilerin eşit konuşma zamanına sahip olmalarıdır. Diğer metodlarla genellikle konuşkan öğrenciler sınıfta etkinlik gösterirken diğerleri sessiz kalmaktadırlar.

Utangaçlık

Metod öğrencinin utangaçlığını yenmesini sağlar. Çoğu öğrenci yeni bir dil öğrenirken konuşmaya çekinir. Callan Method ile soru cevap sistemi uygulanarak öğrenci konuşmaya mecbur tutulur. Sonuçta utangaçlığını yener.

Seviyelere Göre Eğitim süreleri

      Seviye 1 35 saat

      Seviye 2 60 saat

      Seviye 3 85 saat

      Seviye 4 105 saat

Kurlu sistemlerde 240 saatte gelinen noktaya sadece 180 saatte ulaşın.

Herkese göre 3 alternatif program sunuyoruz;
Haftaiçi akşam
Haftaiçi sabah
Haftasonu


Copyright © 2010 | ÇADEM Dil Kursu
AnasayfaKurumsalEğitim Programları Hizmetlerimizİletişim Site Haritası