AKADEMİK İNGİLİZCE  
 
 
 
Hizmetlerimiz
Genel İngilizce
Akademik İngilizce
TOEFL Programı
TOEIC Programı
Almanca Eğitimi
Fransızca Eğitimi
Rehberlik
Soru Bankası
 
Çadem Kursu Facebook Sayfası
 
 
 

Bu kurs İngilizce’yi en kısa sürede doğru olarak öğrenmek ve kullanmak isteyenlere, çeviri yapacaklara, yurtiçi/dışı dil sınavlarına akademik ingilizce( YDS, YDS vb.)  gireceklere önerilir. İngilizce’ de kelime, gramer ve yapıların kullanımını işlevsel olarak öğretir. Özel kelime öğretim, okuyup algılama ve soru çözüm tekniğine yönelik dersler vardır. Bu kursun benzerlerine üstünlük sağlayan iki yönü vardır ve bu özelliklere sahip belki de tek kurstur:
                  
                       - Katılacak kursiyerlerin sadece lise İngilizce’sine sahip olmaları yeterlidir.
                       - Kursun süresi sadece ve sadece altı aydır.


         
YDS HAZIRLIK AKADEMİK İNGİLİZE PROGRAMI

Akademik İngilizce programımız, İngilizce de sınav sistemine yönelik hazırlık programıdır.
Yeni Sınav Sistemi olanYDS ye hazırlık şeklinde olup, yoğun gramer, kelime bilgisi ve okuma-anlamaya yönelik çalışmalar içermektedir.
İngilizceyi Türkçe karşılıkları ile değil işlevsel yöntemler ile öğretmektedir.

Sınavların genel gramer yapısı benzerlik gösterdiğinden, bu sınıflarımızda sadece gramer ve kelime bilgisi üzerine çalışmalar yaparız. Yani Listening ve Speaking üzerine herhangi bir çalışma yapılmaz.
Sınıflarda başlangıçtan itibaren Sınav sistemine göre eğitim verileceği için Seviye Farklılığı önemli değildir.Yani başlangıç seviyesinde de, ileri seviyede de olan öğrenci en baştan eğitilecektir.

YDS hazırlık Akademik İngilizce programımız 150 saatlik   programdan oluşmaktadır.

Bu programımızın ilk 3,5 - 4 aylık süresinde, kendi hazırlamış olduğumuz New Grammar Course kitabımızdan, öğrencilerimize Sınav tekniklerine yönelik Gramer ve Kelime bilgisi vermekteyiz.
Öğretmenlerimiz aynı Üniversite hazırlık kurslarında olduğu gibi ilk dersten itibaren öğrencilere sınavda çıkabilecek soru tiplerine göre eğitim vermektedir.
Kendi kitabımızı kullanmamızın nedeni; piyasada bu sınavlara hazırlık niteliğinde gramer altyapısı verecek bir yayının olmamasıdır. Piyasada olan kitaplar, Soru bankası niteliğinde olup, öğrenciye altyapı vermez.

Kitabın işleyişi;
 Gramer Konuları anlatımı
Kelime bilgisi çalışmaları
Okuma – Anlama çalışmaları: Sınavların %80 oluşturan okuma-anlama, gramer ve kelime bilgisi ile pekiştirilip öğrenciye verilir.Ancak burada çoğunluk şöyle bir yanılgıya düşmektedirler.’ne kadar kelime bilirsem o kadar çok paragraf çözebilirim’ Tamamen Türkçe olan bir sınavda ne kadar paragraf sorusu çözebiliyoruz?

Kitap işleyişi bittikten sonra, öğrenciler hedeflemiş oldukları sınavda %50 lik bir başarıya yaklaşmış olurlar.
Daha sonradan yapılan Okuyup algılama çalışmaları / Soru tipleri üzerine çalışmalar / Deneme Testleri / Test analizleri ve değerlendirmeleri ile bu %50 lik performans arttırılır.

Düzenli çalışmak, kursun sistemine tamamen uymak ve bir üniversite hazırlık öğrencisi gibi çalışmak ve öğretmenin dediğini moda mod uygulamanız gerekir.
Düzenli ve sistemli olarak ilk zamanlar bir saat çalışmanız yeterli olacaktır.. Burada önemli olan İngilizce ile bağınızı koparmadan yani; 4-5 günde bir 1 saat çalışmak yerine her gün 1 saat çalışmanız yeterli olacaktır.

Başarı ortalaması dediğimiz olay göreceli bir kavramdır.çalışan öğrencilerde başarı oranımız %90 diyebiliriz.

Klasik kur yöntemlerin 4 yılda, belki getirebildikleri düzeye, kursiyerlerimiz yedi ay içinde kesinlikle gelmektedirler. Diğer bir deyişle 7 ay içinde kursiyerlerimiz İngilizce’yi bir İngiliz’in kullandığı doğrulukta kullanmakta, İngilizce-Türkçe çeviri yapabilecek düzeye gelmekte ve her türlü sınava hazırlanmış olmaktadırlar. Bu özellikler kursiyerlerimize ekonomik ve zamansal olarak kazanç sağlamaktadır. Kursiyerlerimiz bizleri size anlatacak en önemli referanslarımızdır.

 

Copyright © 2010 | ÇADEM Dil Kursu
AnasayfaKurumsalEğitim Programları Hizmetlerimizİletişim Site Haritası